Zydeco Flow

25 listopada Kawiarnia Fama
godz. 22:00 Bilety: 10 zł

Zydeco Flow

 

Podobne zainteresowania, poszukiwania artystyczne, oraz podążanie w tych samych kierunkach muzycznych sprawiły, że członkowie tej grupy uzupełniają się tworząc (jak mówią) wspólny „flow”, dzięki temu powstała nazwa zespołu i wiele autorskich kompozycji śpiewanych po polsku. Muzycy formacji z tradycyjnego ZYDECO czerpią folkowy charakter, wykorzystanie akordeonu, czasami rytmikę i harmonię. Mimo, że muzycznie są daleko od czystego zydeco to jednak pozostaje ono niewyczerpanym źródłem inspiracji. W swoich kompozycjach łączą ze sobą takie gatunki muzyczne jak rock, folk, country, rythm & blues czy jazz, a dodając do tego szczyptę słowiańskiego temperamentu tworzą widowiskowe oraz pełne energii koncerty. Każdy z członków ZF posiada bogate doświadczenia muzyczne i prywatne sukcesy: m.in. występy na międzynarodowych festiwalach, nagrane płyty i liczne koncerty zagrane na scenach całego kraju i nie tylko. Do wspólnie wypracowanych sukcesów należą udziały w prestiżowych festiwalach bluesowych, udane występy w popularnych klubach i stacjach telewizyjnych jakimi są TVN czy TVP 2. Muzycy tej formacji oprócz udanych koncertów w kraju występowali też min. na: „SOUTHPORT INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL” w Wielkiej Brytanii, FESTIWAL „ORAN MORE” W GLASGOW oraz ŚWIATOWY FESTIWAL FOLKLORU NA AZORACH. Gorąco zachęcamy i zapraszamy. Do usłyszenia i zobaczenia.

Zydeco Flow - fot. Pawel Skraba

Zydeco Flow - fot. Pawel Skraba

ADRIAN ZASADA – śpiew, gitara akustyczna

Niekwestionowany lider zespołu i wokalista do zadań specjalnych. Frontman, solista, muzyk, kompozytor, a zawodowo terapeuta zajęciowy. Od zawsze związany z Grudziądzem. Karierę muzyczną zaczynał w hippisowskiej grupie Sąsiedzi, kolejno przez wiele lat grał i śpiewał w zespole Vacat Blues, a także był wokalistą i frontmanem formacji Anima do 2009 r. Laureat wielu przeglądów muzycznych, uczestnik prestiżowych festiwali Jazz Festival Southport, Glasgow Festival Oran More i Rawa Blues na których dał się poznać jako świetny klawiszowiec i wokalista. W ZF oprócz komponowania, śpiewu i gry na gitarze jest też odpowiedzialny za „politykę sukcesu” i wizerunek zespołu. Poświęcił się zespołowi w 100% i bardzo konsekwentnie realizuje swoją wizję kariery ZF. Nigdy się nie zniechęca i zawsze patrzy na przyszłość optymistycznie.

LESZEK CZENKUSZ – akordeon, śpiew

Człowiek – blues. Multiinstrumentalista, który jest wdzięczny losowi za nurt zydeco, bo dzięki niemu łączy akordeon z bluesem. Facet, którego nie można nie lubić i nie sposób się przy nim nudzić. Autor większości tekstów ZF, nade wszystko ceni sobie życie muzyka. Blues pochłonął go całkowicie i nie wyobraża sobie robienia czegokolwiek innego w życiu, mimo że z wykształcenia (tego nie muzycznego) jest prawnikiem. Kocha podróże, śpiew i taniec.

TOMASZ HUPA – gitara basowa, śpiew

Przygodę z muzyką rozpoczął w grudziądzkiej szkole muzycznej. Grywał w wielu zespołach, m.in. w funkowej formacji Akwarium, gdzie zdobył szlify estradowe. Obdarzony wielkim talentem i muzykalnością basista, którego partie doskonale współgrają z perkusją tworząc solidny fundament każdego utworu. Ma świetny głos, zmysł kompozycyjny i oczywiście poczucie rytmu. W wolnych chwilach wędkuje lub słucha muzyki.

TOMASZ „BESTIA” STANNY – perkusja

Jego pseudonim mówi o nim wiele. Świecianin obdarzony niesamowitą, pozytywną energią. Wychował się w muzykującej rodzinie, w której oprócz obojga rodziców, braci i siostry, muzykował również dziadek który zachęcił go do grania na bębnach. Gra w zespołach oraz różnego rodzaju orkiestrach od zawsze, jego partie perkusyjne to- groove przede wszystkim. Pracuje też jako animator oraz organizator wielu imprez kulturalnych, w zespole pełni zadania menagera. Miłośnik dobrej kuchni, prywatnie mąż przecierpliwej Andżeli i tata dwóch wspaniałych córek.

Blues na Świecie Festival

Blues na Świecie Festival

WOJCIECH „FAZI” RADTKE – gitary

Akompaniator, solista, kompozytor – gitarzysta po ojcu. Wielki fan twórczości The Beatles, który wyjątkowo dobrze adaptuje melodie do bluesa. To właśnie w tym gatunku odnajduje się najlepiej. Człowiek, który gra praktycznie cały czas, a bez gitary wygląda po prostu dziwnie. Wcześniej brał udział w wielu projektach muzycznych i ma ogromne doświadczenie na gruncie blues-rocka. Zawodowo gitarzysta, a prywatnie… gitarzysta obdarzony ciężkim dowcipem.

TOMASZ GUST – instrumenty klawiszowe

Pianista duchowo związany z klasyką i jazzem. Wykładowca Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także nauczyciel gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. St. Moniuszki w Grudziądzu. W zespole zrównoważony głos rozsądku i muzyczny perfekcjonista, który swoimi niebanalnymi pomysłami wyprowadza nasze utwory na aranżacyjne wyżyny. Prywatnie mąż, ojciec, informatyk i miłośnik gadżetów (zwłaszcza elektronicznych). Bez jego muzycznych dowcipów podróże na koncerty byłyby nudne.

BARTOSZ „IWIŚ” IWICKI – harmonijka ustna, śpiew

Człowiek – Dynamit. Grudziądzanin pełną gębą. Harmonijkarz, wokalista i maskotka zespołu. Debiutował scenicznie w nieistniejącym już grudziądzkim zespole bluesowym Bykbent. Następnie przez wiele lat pozostawał związany z metalową formacją Egipt, której był frontmanem i wokalistą. Energię, siłę oraz skuteczność sceniczną z metalu przeszczepił do Zydeco Flow i w ten sposób powstał jedyny i niepowtarzalny „metalo-bluesman” ;-) W rodzinie ZF zajmuje się również kontaktem z mediami, pisaniem newsów i relacji z imprez oraz szeroko pojętą promocją zespołu. Prywatnie interesuje się literaturą, tatuażem, polityką, filozofią no i oczywiście muzyką, której poświęcił życie.