Koncert gospel The Jackson Singers (USA)


Koncert gospel The Jackson Singers (USA)

Muzyka z przesłaniem od czarnej Ameryki o czarnym dziedzictwie. Najsłynniejsze pieśni spirituals i gospel, jak AMEN, OH HAPPY DAY i inne, wykonywane we własnym funkowym stylu The Jackson Signers, plus szeroki repertuar z muzyką od HE’S GOT THE WHOLE WORLD IN HIS HANDS Mahalii Jackson, przez GOD BLESS THE CHILD Billie Holiday po AMAZING GRACE Arethy Franklin, do BRIDGE OVER TROUBLED WATERS Simone’a i Gurfunkela po BLOWING IN THE WIND Boba Dylana.

The Jackson Singers

Zespół The Jackson Singers został założony przez Boba Jacksona z Indianapolis w 1983 r. W 2002 Bob Jackson zmarł, a liderem grupy został Fitzroy Borroughs. Mimo, że wykonawcy tworzący grupę pochodzą z różnych stron USA, wszyscy mają cechę wspólną – doskonałe zaplecze z niedzielnych chórów gospel.
The Jackson Singers występowali w programach z takim artystami jak Oscar Peterson, Lionel Hampton, Odetta, Paul Anka, Olivia Molina, Jose Carreras oraz gościli gwiazdy międzynarodowe. Jako cała grupa lub jej części nagrywali chórki dla Far Corporation (Stairway to Heaven), Meatloaf, Smokie, Milli Vanilli, Münchner Freiheit, Superman i wielu innych.

Wszędzie, gdzie jadą, The Jackson Singers przynoszą ze sobą muzykę, która porusza każdego słuchacza. Niezależnie od tego, gdzie już się zetknąłeś lub gdzie dopiero usłyszysz lub zobaczysz The Jackson Singers – w kościołach, katedrach, na festiwalach jazzowych, ślugach, galach, w programach telewizyjnych, w zdobywającym liczne nagrody filmie „Le Nouveau Monde” czy w telewizyjnym show Thomasa Gottschalka, swoją muzyką wprowadzają nastrój pełen emocji i entuzjazmu..

The Jackson Singers wykorzystują muzykę jako język międzynarodowy, oparty na źródle, którym jest Biblia. Znakiem rozpoznawczym grupy jest własny styl interpretacji. Poprzez muzykę przekazują miłość. Dla nich jest to sposób na życie, tak radzą sobie z przeciwnościami losu.