Tomek Kamiński i przyjaciele


Tomek Kamiński i przyjaciele

Tomek Kamiński BAND

Ostatnim punktem tegorocznej Jesieni z Bluesem będzie występ nowego projektu znanego harmonijkarza Tomka Kamińskiego.

Kamiński to postać, której nie trzeba szerzej przedstawiać nikomu, kto interesuje się polską sceną bluesową i rockową. Dał się poznać jako wszechstronny muzyk i mistrz harmonijki, występując z takimi zespołami, jak Formacja Fru, The Hardworkers, Kasa Chorych czy Blue Machine. Ostatnio święci triumfy jako pomysłodawca i jeden z filarów projektu Harmonijkowy Atak – ich płyta „Harpcore” zdeklasowała konkurencję w ubiegłorocznych rankingach.

Muzyk przyzwyczaił już swoich fanów do nieprzewidywalności i upodobań muzycznych dalekich od bluesowej ortodoksji. Mimo to, muzyka nowego zespołu Tomka może być dla wielu zaskoczeniem. Nie będzie to na pewno typowy blues, to raczej muzyka nawiązująca do osiągnięć mistrzów soul i funk, z elementami fusion. Jedno pozostaje bez zmian – scalająca wszystko harmonijka, łącząca nowoczesność z tradycją bluesowych wirtuozów.

I jeszcze jeden element, który łączy wszystkie projekty z udziałem Tomka Kamińskiego: to muzyka dla wszystkich, którzy cenią sobie rozrywkę na najwyższym poziomie, muzyczną energię i mocny groove. Jeżeli tego właśnie oczekujesz, z pewnością nie wyjdziesz z koncertu rozczarowany.

W marcu 2013 r. Tomek z projektem Harpocre wystąpi na European Blues Challenge w Tuluzie we Francji. Będzie to już trzecia edycja konkursu będącego europejskim odpowiednikiem prestiżowego International Blues Challenge, który co roku odbywa się w lutym w Memphis w USA. Polskiego reprezentanta w European Blues Challenge wybierali prenumeratorzy oraz dziennikarze Kwartalnika Twój Blues.

Skład:

Tomek Kamiński – harmonijka
Adam Partyka – perkusja
Aleksander Sroka – bas
Rafał Suchowierski – gitara
Krzysztof Murawski – instrumenty klawiszowe
Piotr Świergalski – saksofon
Ewa Doszczenko – śpiew
Martyna Zaniewska – śpiew