Adam Kulisz Trio, BabaJack (UK), Earl Thomas & His Band (USA/UK)

Początek: 23 listopada 2013 18:00
Bilety: : 40.00 zł
Location: Kino Forum ul. Legionowa 5 15-281 Białystok

Kulisz Trio

Zespól stworzony przez Adama Kulisza, który jest obecny na polskiej scenie muzycznej od 25 lat. Zespól w ciągu pięciu lat działalności zagrał na wielu festiwalach. m.in. dwukrotnie na Festiwalu im. Ryszarda Riedla Ku Przestrodze, Rawa Blues, Bluestracje i inne. Przede wszystkim jednak Kulisz Trio to setki zagranych koncertów klubowych i plenerowych.

Muzyka zespołu z płyty Bluesletter oraz najnowszej „Historie bluesem pisane” gościła na antenie polskiego radia (program III) w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich m.in. w kultowych „Okolicach Bluesa” Andrzeja Jerzyka.

adam

Dynamika, profesjonalizm na najwyższym poziomie to najczęściej padające określenia pod adresem tej formacji. Charakterystyczny, głęboki, hookerowski głos lidera grupy Adama Kulisza, notabene czterokrotnego zwycięzcy plebiscytu pisma „Twój Blues” w kategorii „wokalista roku”, połączony z energetyzującą gitarą przewodnią. Autorski program, śpiewany po polsku i po śląsku. Wysoki poziom muzyków sekcji rytmicznej. Wszystko to w połączeniu zapewnia niezapomnianą ucztę muzyczną.

Skład zespołu: Adam Kulisz – gitara, śpiew, harmonijka Piotr Rożnakowski – kontrabas, Adrian Fuchs – perkusja

www.kulisz.pl

BABAJACK: po raz pierwszy w Polsce!

“Jedna z najbardziej ekscytujących blusowo-korzenno-folkowych formacji w Wielkiej Brytanii”
BLUESMATTERS

“Najlepszy akustyczny występ bluesowy w Wielkiej Brytanii
SCARBOROUGH BLUES FESTIVAL

“Hipnotyczny wypas, naprawdę nastrojowy”
CLASSIC ROCK

“Wspaniały blues, nie dla strachliwych”
R2

Wielokrotnie nagradzany nieco inny blues…

BABAJACK staje się jedną z tych najbardziej poszukiwanych kapel na rynku bluesowo-korzenno-akustycznym w Wielkiej Brytanii i Europie. Ich gatunek bluesa jest nowoczesny, mocny i akustyczny. Łączą wielką muzykalność, pasję, energię i charyzmatyczne wykonanie tworząc inny rodzaj bluesa i wielkie widowisko.

BabaJackM

Para twórców piosenek, Becky Tate i Trevor Steger, stanowią jądro BabaJack. Od 2009 r. wydali już 3 albumy, z których każdy przyciągnął uwagę mediów i muzycznej publiczności. Rooster (wydany w marcu 2012) uplasował się na drugiej pozycji jako Najlepszy Album w British Blues Awards 2013.

To, co wyróżnia BABAJACK to ich podejście do bluesa: ich muzyka jest wyraźnie nasycona wczesnym bluesem, ale w żadnym wypadku nie jest nim skrępowana. Becky wnosi korzenno-funkowo-afrykańskie rytmy oraz swój piękny liryczny głos, zaś Trevor swój własny posmak punku równocześnie nawiązując do stylu slide i harmonijki Ry’a Coodera. Zgodnie z tradycją wczesnego bluesa sami wyrabiają swoje instrumenty – domowej roboty warczące gitary „WineBox” Trevora i kachon (cajon – skrzynka perkusyjna) Becky oraz przytupywanie. Do nagrania albumu Running Man dołączył Tosh Murase na perkusji, Adam Bertenshaw na basie i Julia Palmer Price (wiolonczelistka Nigela Kennedy’ego) na wiolonczeli.

Zdobywcy nagród! BABAJACK to British Blues Awards Winners (brytyjscy zdobywcy nagród bluesowych) (2012/2013). W tym roku byli pięć razy nominowani i zdobyli drugie miejsce w 3 kategoriach, w tym Best Acoustic Act, Best Harmonica Player, Best Album (Rooster), zaś Becky zdobyła tytuł Instrumentalistki Roku przez dwa lata z rzędu!

Reprezentowali Wielką Brytanię na European Blues Challenge, zdobywając piąte miejsce. Byli zespołem roku 2012 magazynu Bluesmatters!, zaś Becky była jednym z trzech nominowanych do nagrody Instrumentalista Roku FATEA Folk Roots Awards.

Becky Tate – kachon (cajon)
Trevor Steger – gitary „WineBox”
Adam Berteshaw – bas

EARL THOMAS & His Band (USA/UK)

Studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones… ale jego największym atutem są bezsprzecznie głos i sceniczna charyzma. Nic dziwnego, że najwyższymi słowami uznania „namaścił” Earla jego wieloletni idol, Ike Turner. Ma na koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”). Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”.

Earl1

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee. Każdy z jej członków na czymś grał lub śpiewał: mama gospel, tata – bluesa. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”

Earl Thomas – śpiew
Pat Levett – perkusja
Eddie Angel – gitara
Kevin Allwhite – gitara basowa
Joseph Glossop – instrumenty klawiszowe
Bob Dowell – puzon
Joe Aukland – trąbka