Cheap Tobacco

Początek: 22 listopada 2013 22:30
Bilety: : 10.00 zł
Location: Klub Fama ul. Legionowa 5 15-281 Białystok

Cheap Tobacco

Zespół Cheap Tobacco został założony w Krakowie w czerwcu 2010r, jednak dopiero pół roku później, wykrystalizował się jego obecny skład.

Cheap Tobacco to czworo młodych ludzi przepełnionych energią i pasją, którą „zarażają” każdego, kto ich usłyszy. Mieszają style muzyczne w poszukiwaniu swojego własnego brzmienia. Potrafią wzruszyć, nakłonić do refleksji oraz porwać do szaleńczego, transowego tańca. Muzyka, jaką wykonują nie jest łatwa do zdefiniowania… to fuzja rocka, emocji bluesowych, funky. Nie boją się eksperymentowania i zmiany aranżacji, dlatego też grają elektrycznie lub akustycznie, często z towarzyszeniem sekcji dętej. Kto raz ich usłyszy, będzie wracał po więcej!

Cheap Tobacco_m

Zespół jest laureatem licznych nagród, m.in. III miejsce na Festiwalu Ryśka Riedla 2012, I miejsce na festiwalu Kodex Blues 2012, I miejsce na Wetwater Blues Festival 2012, I miejsce na Ścinawa Blues Festiwal 2012, I miejsce na Warta Mississippi Blues 2012, nagroda publczności, II miejsce oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty podczas 2-giej edycji festiwalu Bluesroads w Krakowie, tytuł laureata na Galicja Blues Festival 2011 w Krośnie, nagroda publiczności oraz II miejsce na festiwalu Las, Woda& Blues 2012.

Natalia Kwiatkowska – wokal,
Robert Kapkowski – gitara elektryczna
Mikołaj Spendel – gitara basowa
Adam Partyka – perkusja.