Soul Catchers Int. (USA, IND, NL, D, JAP/IND)

Początek: 23 listopada 2013 22:30
Bilety: : 10.00 zł
Location: Klub Fama ul. Legionowa 5 15-281 Białystok

SOUL CATCHERS INTERNATIONAL

to formacja grająca mieszankę soul, bluesa i jazzu, pikantnie przyprawioną elementami funky i R’n’B. W repertuarze zespołu znajdują się przede wszystkim autorskie kompozycje, ale także znane standardy takich sław jak: James Brown, Prince i Jimi Hendrix. Koncerty tego międzynarodowego składu, to pełne energii show, przyciągające każdorazowo rzesze miłośników improwizowanych dźwięków.

Wszystko zaczęło się niemal dekadę temu, podczas jam session w “Paradiso”, najsłynniejszym klubie muzycznym Amsterdamu (w którym The Rolling Stones nagrali ostatnią płytę live!), gdzie spotkało się pięciu kochających jazz i bluesa muzyków. Każdy z nich pochodzi z innej części świata i każdy wnosi do muzyki Soul Catchers zupełnie inne, zabarwione regionalnymi wpływami’ brzmienie. Powstaje z tego naprawdę niezwykły i porywający konglomerat dźwięków.

SCIFotos

HOLY BLECK – Niemiec, basista i lider zespołu, ma na swoim koncie ponad dwadzieścia lat występów wśród największych bluesmanów oraz nagrania płytowe m.in. z Luther Allison i Candy Dufler.

NIKI BUZZ – gitarzysta/multiinstrumentalista z Nowego Jorku, z Harlemu. Wychowal sie w tradycji czarnej muzyki USA. Gral w takich grupach jak The Ramones, Patti Smith, The Talking Heads, Mink de Ville, Foreigner i Joan Jett. Brał udział w nagraniach studyjnach z Anitą Baker, Whitney Houston czy Kid Creole & The Coconuts.

RON EL KROPPO – gitarzysta z Indonezji, który zdobył sławę w latach 60-tych grając w wielu znanych formacjach bluesowych w Holandii (m.in. – Cuby & The Blizzards). Brał udział w nagraniach z Trini Lopez i Jose Feliciano.

Ewald Ebing z Holandii, keyboardzista, tworzy wraz z perkusistą El Leon Noya solidny fundament brzmienia Soul-Catchers International.

Natomiast perkusista Leon El Noya to syn światowej sławy Nippy’ego Noya, po którym odziedziczył niezwykłe wyczucie rytmu.

I jeszcze garść ciekawostek:
Gitarzysta i wokalista zespołu – El Kropo gra na gitarze Telecaster z 1961 roku!
Natomiast Holly Bleck gra na gitarze basowej Stratocaster z roku 1968!

Skład:

Niki Buzz (USA) – git, voc
Ron El Kroppo (IND) – git, voc
Ewald Ebing (NL) – key, voc
Holy Bleck (D) – b
Leon El Noya (JAP/IND) – dr
Do tego Syn Rona El Kroppo, David El Kroppo – vocal