Donna Brown & Golden Gospel Pearls (USA/DE)

Donna Brown była doskonała w muzyce już jako dziecko, a zaczęła naukę w wieku trzech lat. Będąc uczennicą szkoły średniej pracowała jako dyrektor Chapel Music w bazie lotnictwa wojskowego Craig. Występowała również jako akompaniatorka i uczennica-dyrygentka w chórze swojej szkoły.

Donna Brown uczęszczała do Mount Holyoke College w Massachusetts jako stypendystka National Achievement, gdzie studiowała w klasie fortepianu, organów, śpiew i dyrygenturę. Skończywszy Mt. Holyoke otrzymała stopień bakałarza muzyki (BM) w Julliard School w Lincoln Center w Nowym Jorku jako studentka dyrygentury Abe’a Kaplana. Dziesięć lat później powróciła tam by kontynuować studia i nauczać pod kierownictwem Richarda Westenburga.

Donna Brown występowała na arenie międzynarodowej jako pianistka i dyrektor muzyczny z Jeree Palmer, Ronnie Dyson, The Main Ingredients i wieloma innymi.
Była też wicedyrektorem artystycznym i pianistką The Boys Choir of Harlem. Koncertowała m.in. w Nowym Jorku, w takich miejscach jak Village Gate, Peppermint Lounge, Apollo Theater, Grand Piano, Cotton Club (nowy) czy Billy Holiday Theatre.

Jest współzałożycielką i dyrektorem muzycznym The Black Gospel Pearls i The Golden Gospel Pearls. Grupy te występują w całej Europie od 1992 r. Donna Brown wydała ze swoimi zespołami gospel cztery albumy i jeden maxi singiel.

Obecnie jest pianistką hotelu Ritz-Carlton w Berlinie.

Regularnie występuje ze swoją grupą Donna Brown and The Black Pearl Jazz Quartet wykonując przede wszystkim jazz tradycyjny i blues.