Gruff! The Record Company (USA), Sugar Ray & The Bluetones (USA)

GRUFF!

GRUFF!, czyli bluesowo-eklektyczne trio powstałe z duetu Przytuła & Kruk, od maja 2013 roku przemierza sceny w Polsce i za granicą, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas kojarzyło się z „bluesrockowym” graniem. Grali na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, a także na wielkich międzynarodowych imprezach m.in. Sziget Festival (Węgry), Beseda u Bigbitu i Blues Alive (Czechy). Blues z Delty Mississippi to podwaliny ich stylistyki, która w dynamiczny i nieprzewidywalny sposób lawiruje od nastrojowych ballad, przez rockowe piosenki, aż po heavymetalową łupankę. Czarny głos i wyjątkowe umiejętności Bartka Przytuły rozkładają na łopatki, potężne brzmienie elektrycznej gitary Dobro Tomka Kruka sprawia że nikt nie zastanawia się, dlaczego nie ma basisty, a perkusja Maćka Kudły to rytmiczna lokomotywa tej niepowstrzymanej maszyny.
ROBERT JOHNSON PRZEWRACA SIĘ W GROBIE!

JOHNSON’S BUSINESS (2015)
Debiutancka płyta „Johnson’s Business” to podsumowanie dwóch lat pracy muzyków i wybuchowy efekt tworzącej się między nimi chemii. Oparta niemal w całości na autorskim materiale, opowiada proste historie o miłości i morderstwach, stawia siermiężne work songi obok lekkich piosenek o przyziemnych sprawach, raczy dźwiękami lekkimi i przyjemnymi, jak i ciężkimi groove’ami, miesza proste, live’owe granie z nowoczesnymi , elektronicznymi trikami… A nad tym całym zamieszaniem wisi ujrzana we śnie wizja Roberta Johnsona, który, podniósłszy się z grobu, kościstą łapą wymierza sprawiedliwość na nieszanujących jego spuścizny muzykach. Czy GRUFF! sam wystawia się na gniew pradawnego bluesmana? Posłuchajcie sami!

Skład:
Bartek Przytuła – wokal, harmonijka, kazoo
Tomek Kruk – elektryczna gitara Dobro, 12-strunowa
Maciek Kudła – perkusja

The Record Company

Jeszcze dwa lata temu chałupniczo nagrywali demówki, a dziś dzielą scenę z BB Kingiem, Buddym Guy’em, The Wood Brothers i Robertem Randolphem. Ich unikalne brzmienie określa się często jako „owoc romansu Johna Lee Hookera z The Stooges”. Brzmi intrygująco!

Choć istnieją tak krótko, ich utwory zostały już kilkadziesiąt razy wykorzystane w filmach, serialach i reklamach. Koncerty The Record Company przyciągają coraz większą publiczność, a debiutancka płyta Superdead z 2012 roku zdobyła serca zarówno słuchaczy, jak i recenzentów. Pod koniec 2013 roku zespół wypuścił EP-kę zatytułowaną Feels so Good. Od tego czasu nieustannie koncertuje w Stanach i Kanadzie. Jesienią 2015 roku po raz pierwszy zawita do Polski. Choć ich muzyka jest mocno zakorzeniona w tradycji, indywidualny współczesny „pazur” powoduje, że zapisuje się w pamięci słuchaczy już przy pierwszym spotkaniu.

Skład zespołu:
Chris Vos – gitary, śpiew, harmonijka
Alex Stiff – bas, gitary, chórki
Marc Cazorla – perkusja, piano, chórki
Marc Cazorla – perkusja, piano, chórki