Oldbreakout, Joakim Tinderholt (N), Travellin’ Brothers (ES)

Oldbreakout

Zespół złożony z byłych muzyków legendarnych zespołów Blackout i Breakout z lat 1968-82.

Krzysztof Dłutowski – instr. klawiszowe – ex-Blackout, ex-Breakout
Tadeusz Trzciński – harmonijka, wokal – ex-Breakout
Zbigniew Wypych – bas – ex-Breakout, ex-Oddział Zamknięty
Kazimierz Pabiasz – wokal, gitara – ex-Blues jak Kobra
Dariusz Samoraj – gitara – ex-Promil bluesa
Vlodi Tafel – perkusja – ex-Anita Lipnicka

W repertuarze najnowsze kompozycje blues-rockowe i stare przeboje zespołu Breakout, m.in. takie jak: Modlitwa, Oni zaraz przyjdą tu, Kiedy byłem małym chłopcem, Pomaluj moje sny.
We wrześniu 2014r ukazała się pierwsza płyta reaktywowanego zespołu zatytułowana „Za głosem bluesa idź”.

Joakim Tinderholt

Debiutancki album Joakima Tinderholta (& His Band) „You Gotta Do More” (BIGHCD1402) jest dostępny na CD, LP oraz jako materiał do ściągnięcia (iTunes, itd.). Wydany w listopadzie 2014 r. i ponownie w sierpniu 2015 r. przez Rhythm Bomb Records w wersji międzynarodowej.

Niemal dziesięć lat po swoim pierwszym koncercie w legandarnym (obecnie zamkniętym) Muddy Waters Blues Club, Joakim Tinderholt & His Band są wreszcie gotowi na swój debiutancki album. Część kapeli to już doświadczeni artyści nagrywający z takimi muzykami jak nieżyjący Lousiana Red czy Billy T. Band. Ten drugi wygrał norweską nagrodę Grammy w kategorii blues w 2010 i w 2012.
Zawartość płyty to mieszanka nowego oryginalnego utwory i ulubionych utworów z nagrań koncertowych, napisanych pod wpływem wielu różnych inspiracji, od dzikiego rock’n’rolla Little Richarda po intensywnego bluesa Otisa Rusha i hipnotycznych rytmów Bo Diddleya.

„Joakim jako wokalista, gitarzysta i artysta powala za każdym razem. Stawiam jego i jego kapelę oraz tę płytę przeciw wszystkiemu, co się dzisiaj dzieje w świecie bluesa.”
Kid Andersen (Charlie Musselwhite, Rick Estrin & The Nightcats)

Pomimo stosunkowo młodego wieku, Joakim Tinderholt, pełen mocy wokalista oraz gitarzysta bluesowy i RnB, jest już doświadczonym showmanem i potęgą, który w najbliższych latach zostanie uznany. Uważa się go za jednego z najlepszych norweskich muzyków tradycyjnych RnB oraz bluesa. Występował ze znanymi w skali międzynarodowej artystami, takimi jak Rick Holmstrom, Mitch Kashmar, Kid Ramos, czy The Delta Groove Revue.

Album spotkał się z entuzjastycznymi recenzjami, a rozgłośnie radiowe poświęcają mu czas antenowy na całym świecie. Dotarł do top 20 (najwyższe miejsce w rankingu to 17.) na liście Roots Music Reports (blues), wyróżnienie miesiąca IBBA (luty 2015) w Wielkiej Brytanii oraz został nominowany do Blues Blast Award jako New Artist Debut Album w 2015.

Joakim Tinderholt & His Band:
Joakim Tinderholt: gitara i vocal
William „Bill” Troiani: kontrabas
Håkon Høye: gitara
Robert Alexander Pettersen: perkusja

Travellin’ Brothers

Na przestrzeni historii, najwybitniejsi bluesmani i najznakomitsze zespoły bluesowe zawsze były silnie związane z brzegami i deltami rzek. Podobnie jest w przypadku Travellin’ Brothers. Zespół powstał pod koniec 2003 roku w mieście Leioa w baskijskim hrabstwie Biskaia, w pobliżu Bilbao. Natchnienie czerpie z rzeki Nervión i jej przemysłowego charakteru. Travellin’ kształtowali się muzycznie przez lata; to niezwykła grupa, którą tworzy sześciu braci, będących zarazem przyjaciółmi, a łączącą ich specyficzną więź można wyczuć, gdy są razem na scenie.

Travellin’ Brothers mają świetne muzyczne wykształcenie, stale się rozwijają i dużą wagę przykładają do samodoskonalenia. Podczas ich koncertów, oprócz wokalu można usłyszeć bas, gitarę, perkusję, pianino i saksofon, a wszystko to w bardzo energetycznej odsłonie. Tournée Braci trwa od 10 lat, non-stop! W tym czasie dali ponad 700 koncertów w klubach i na scenach całego świata, wydali też sześć albumów.