The Singing Gospel Sista’s – Gospel, my father taught me (USA/DE)

The Singing Gospel Sista’s – Gospel, My Father Taught Me

The Singing Gospel Sista’s, czyli Joan Faulkner, Joanne Bell, Harriet Lewis z towarzyszeniem The Gustav Csik Trio zabiorą nas w niepowtarzalną podróż przez świat duchów, tradycji i wiary. Ta muzyka wyraża styl życia, nadzieję i poświęcenie Afroamerykanów, ale też miłość, radość życia i pasję. Usłyszymy tradycyjne pieśni gospel takie jak „Kumbajah”, „Motherless Child” czy „Oh ‘Happy Day”, „Battle of Jericho” i „When The Saints Go Marching In”.

Joan Faulkner pochodzi z Gary w Indianie. Jest nazywana ”The Voice” – „Głos”. Od dekad cieszy się uznaniem słuchaczy w Europie i USA. Zaczęła śpiewać w wieku trzech lat kościele swojego ojca w Chicago. Jako 14-latka dyrygowała chórem, 3 lata później nagrała pierwszą piosenkę i została asystentką dyrygenta chóru stanu Illinois. Faulkner porusza się w wielu gatunkach, takich jak R&B, jazz, gospel, spirituals, pop czy muzyka klasyczna. Podczas występów jej głos sięga każdego słuchacza, bez względu na to czy jest kilka tysięcy czy kilkunastu. Joan Faulkner przybyła do Europy w 1978 r. jako żona żołnierza i od tego czasu jej muzyczna kariera była niepowstrzymana.

Joanne Bell urodziła się w Riverside w Kalifornii. Wystąpiła po raz pierwszy w wieku 4 lat w przedstawieniu „Deszczowa piosenka”. Na studiach zainteresowała się operą. Obok ćwiczeń do występów w „Carmen” czy „Tosce” szlifowała swój warsztat improwizatorski. To uczyniło z niej wszechstronną wokalistkę promującą klasyczne amerykańskie spirituals, gospel, blues i jej ulubiony jazz. Bell mieszka w Europie, gdzie występuje, uczy oraz pisze i produkuje przedstawienia, musical i piosenki.

Harriet Lewis urodziła się w Filadelfii w Pensylwanii i jest pochodzenia jamajskiego. Zaczęła śpiewać w wieku 12 lat w kościele baptystycznym, później zorganizowała chór dziecięco-młodzieżowy, który występował na całym Wschodnim Wybrzeżu. Głos Lewi to wulkan w czasie erupcji, a w trakcie występów podkreśla go mimiką i gestykulacją. Lewis jest nazywana najlepszą europejską wokalistką soulową, bluesową i jazzową.

The Gustav Csik Trio

Gustav Csik to jeden z najlepszych współczesnych jazzowych pianistów. Zaczął grać w wieku 16 lat i ukończył konserwatorium muzyczne w Miszkolcu. Pochodzi z rodziny kompozytorów, więc nic dziwnego, że w jego grze można usłyszeć wspaniałą wirtuozerię. Inspiruje się twórczością najlepszych amerykańskich pianistów jazzowych, takich jak Oscar Peterson, Art Tatum czy Earl Garner. Jak wielu pianistów przed nim szlifował swoje umiejętności grając w barach i klubach. Csik przenosi na fortepian rytm swojego serca, z uczuciami i emocjami, które działają na słuchaczy jak magia.

  • Skład zespołu:
  • Joan Faulkner – wokal
  • Joanne Bell – wokal
  • Harriet Lewis – wokal
  • Gustav Csik – fortepian
  • Sangoma Everett – perkusja
  • Giorgios Antoniou – bas