Emilia Sisco & Helge Tallqvist Band, Nina Massara, Matt Schofield

Emilia Sisco & Helge Tallqvist Band (FI)

Nowa, bluesowo-R&B-soulowa grupa z Helsinek, proponująca porządną rootsową muzykę w najlepszym wydaniu. Mocny, odważny głos młodej wokalistki Emilii Sisco i jej wyróżniający się styl wnoszą świeżość do wykonywanych przez zespół piosenek. Pozostali członkowie grupy to znani muzycy bluesowo-rootsowi. Na gitarze gra Konsta Kovalev, który mimo młodego wieku przekonał już do siebie miłośników rootsowo-bluesowego grania. Na basie – Tom Nyman, znany ze współpracy z wieloma fińskimi zespołami. Na perkusji – Jupe Litmanen. Efektem ich współpracy jest interesująca mieszanka doświadczonej dojrzałości i młodzieńczej otwartości.

Emilia Sisco – vocal
Helge Tallqvist – harmonijka
Konsta Kovalev – gitara
Tom Nyman – bas
Jupe Litmanen – perkusja

https://www.helgetallqvist.com/

Nina Massara (DK/USA)

Wygląda jak gwiazda czarno-białych filmów, a jej zadziorny głos przypomina takie współczesne wokalistki, jak Rhiannon Giddens, Victoria Williams i Valerie June. Zdobyła serca fanów i krytyków swoim amerykańskim debiutem Watch Me (2017, CSP Records). Jimmy Rogers, dyrektor CSP Records, który przez 40 lat wypromował wiele bluesowych gwiazd, był pod tak wielkim wrażeniem głosu Niny, że od razu podpisał z nią kontrakt.
Wychowana w Danii przez ojca Amerykanina i matkę Dunkę, dorastała słuchając takich legend, jak Delbert McClinton, Keb’ Mo, Taj Mahal i Bob Dylan. Gdy pracowała w meksykańskiej restauracji ojca, przygotowywała catering m.in. dla B.B. Kinga, Jerry Lee Lewisa, Little Feata i Johna Hiatta. Nie mogła się doczekać momentu, kiedy będzie mogła rozpocząć własną działalność artystyczną. Wcześnie zaczęła pracę w studiu znanego duńskiego producenta Mortena Wittrocka, gdzie robiła wszystko – od kawy po edytowanie nagrań. Potem przeprowadziła się do Nowego Orleanu, a obecnie mieszka w Nashville, w Tennessee.
Wyjątkowy miks nowoorleańskiej „przyziemności”, delikatnego wpływu Etty James i szczypty skandynawskiej słodyczy sprawiają, że każda piosenka Niny jest magiczna. W jej głosie można odnaleźć zarówno przywiązanie do muzycznej tradycji, jak i pragnienie odkrywania czegoś zupełnie nowego. Jako artystka jest odważna i zdeterminowana.

https://www.ninamassara.com/

Matt Schofield (GB/USA)

Urodzony w Manchesterze gitarzysta i wokalista, uznany współczesny muzyk bluesowy. Według magazynu Guitarist: nie ma obecnie lepszego brytyjskiego gitarzysty bluesowego!
Kariera artysty rozwija się na skalę międzynarodową, po jego powrocie z kolejnej dobrze przyjętej trasy po Stanach Zjednoczonych, LA Times napisał: w Schofieldzie Wielka Brytania wydała najlepszego bluesowego gitarzystę od dekad. Wtóruje mu magazyn Vintage: To najlepszy europejski muzyk bluesowy swojego pokolenia. Jego wyczucie muzyki jest niewiarygodne.

Matt Schofield trafił do grona 10 najlepszych bluesowych gitarzystów wszechczasów magazynu Guitar & Bass Magazine, obok takich ikon, jak Eric Clapton i Peter Green. Jego kunszt pozwolił mu na konkurowanie z takimi sławami, jak Buddy Guy, Lohny Lang i Robben Ford, przyniósł mu też uznanie ze strony Penguin Book of Blues Recordings, gdzie, jako jeden z dwóch żyjących brytyjskich muzyków, zdobył maksymalną ilość gwiazdek!

Matt Schofield – guitar / vocals
Jonny Henderson – Hammond organ
Carl Stanbridge – bass
Evan Jenkins – drums

www.mattschofield.com