Gęsia Skórka Blues Band

Gęsia Skórka Blues Band

Zespół istnieje od 2014 roku, ale przed publicznością zadebiutował rok później. Od początku gra bluesa i jego pochodne. W swoim repertuarze ma autorskie kompozycje i najsłynniejsze bluesowe covery.
Skład grupy to mieszanka rutyny, młodości i pasji. Najbardziej doświadczeni muzycy to Tadeusz Dziemski, już w latach 60. XX wieku aktywnie uczestniczący w muzycznym życiu Białegostoku oraz Dariusz Chociej, od lat 80. ubiegłego wieku współpracujący nie tylko z lokalnymi artystami. Równie bogate doświadczenie sceniczne ma Janusz Nowowsiak, który przez lata udzielał się jako perkusista, a w ostatnim czasie gra przede wszystkim na harmonijce.
Młode pokolenie w Gęsiej Skórce to wokalistka Magdalena, dysponująca mocnym głosem, intuicyjnie śpiewająca bluesa i doskonale czująca się na scenie, a także perkusista Marcin Mickiewicz, z solidnymi merytorycznymi podstawami i dużym doświadczeniem instrumentalnym. Zespół dopełnia Marek Gąsiorowski – pasjonat bluesa i gitary, od wielu lat dziennikarz Polskiego Radia Białystok.
O tym, że taki skład się świetnie sprawdza, świadczy fakt, że podczas tegorocznego konkursu zespołów bluesowych Blues Bazar 2017 w Otwocku, Gęsia Skórka zdobyła główną nagrodę!

Magdalena Łukasik – vocal
Janusz Nowowsiak – harmonijka
Marek Gąsiorowski – gitara
Dariusz Chociej – gitara
Tadeusz Dziemski – bas
Marcin Mickiewicz – perkusja