Jerrys Fingers (PL), Micke Bjorklof & The Blue Strip (FI), Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All Stars (USA)

Jerry’s Fingers

Sześciopalczasta bluesowa formacja powstała w 2011 roku w Jaworznie. Swoją twórczością nawiązuje do złotej ery rock’n’roll’a i boogie woogie, czyli muzyki lat 50 i 60. Inspiracje czerpie z licznych odmian bluesa, takich jak west coast blues, jump blues. Niezależnie od tego, czy podczas koncertów gra własne kompozycje, czy interpretacje klasyków gatunku, porywa słuchaczy swoją energią i spontanicznością do świetnej zabawy.

Jerry’s Fingers występowali na wielu festiwalach, takich jak: Rawa Blues Festiwal, Jimiway Blues Festival, Polish Boogie Festival. Mają na koncie nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas przeglądów w ramach festiwali: Blues nad Bobrem, Imielin Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Festiwal BLusowo, Blues na Siewierskim Zamku. Wydali debiutancką EP „Welcome to fabulous Jerry’s Fingers World!”, która zyskała znakomite recenzje, zajmując m.in. 5 miejsce w plebiscycie „Bluesowa płyta roku 2013” według portalu bluesonline.pl.

W lipcu 2016 roku ukazał się pierwszy pełny album zespołu „Rockin’ Fury”, zawierający 11 autorskich kompozycji. Gościnnie zagrali na nim: Michał Cholewiński / Boogie Boys, oraz Borys Sawaszkiewicz / Big Fat Mama, Jan Gałach Band i Chango. Podczas Jesieni można będzie usłyszeć materiał z tego krążka.

Kamil Maliszewski – wokal
Jerzy „Jerry” Szyja – bas, kontrabas
Piotr Szencel – harmonijka
Adam Bisaga – saksofon
Przemek Celeban – gitara
Seweryn Piętka – perkusja

jerrysfingers.pl

Micke Bjorklof & Blue Strip

„Wokale jak dynamit, oprawione w światowej klasy brzmienie gitarowe!” – Przegląd Bluebird, USA

Pierwszy koncert w Polsce!
Renomowana muzyczna marka w Finlandii i całej Skandynawii, gdzie Micke Bjorklof & Blue Strip są Ambasadorami Bluesa od ponad 25 lat, rozgrzewając publiczność zarówno w przydymionych klubach, jak i na scenach wielkich festiwali. Grali na większości europejskich scen, w obecności B.B. Kinga, The Fabulous Thunderbirds, Solomon Burke, Roberta Planta i wielu innych.
Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy lidera i wokalisty Micke Bjorklofa i basisty Seppo Nuolikoskiego. Po kilku niewielkich roszadach na początku, skład zespołu nie zmienił się od ponad 15 lat. Na początku Micke Bjorklof & Blue Strip byli akustyczną grupą rockową, wykonującą głównie covery, ale z biegiem czasu zaczęli tworzyć autorskie kompozycje, dla których inspiracją był blues. Ich przedostatni album, a zarazem pierwsze międzynarodowe wydawnictwo – „After The Flood” (2013) – został nagrany w Nowym Orleanie i wyprodukowany przez Marka Binghama. Od słuchaczy audycji „Bluesminister” w Radio Suomi, YLE oraz National Broadcasting Company, otrzymał on nominację na najlepszy bluesowy album roku 2013 w Finlandii. Ostatni album zespołu, „Ain’t Bad Yet” (2015) odniósł, jak dotychczas, największy sukces. Pojawił się na listach przebojów wielu stacji radiowych, od Finlandii aż po USA, Australię, Francję i Wielką Brytanię. Otrzymał też wiele nagród, m. in. za Najlepszy Bluesowy Album 2015, przyznaną przez Radio YLE.

Micke Bjorklof – wiodący wokal, harmonijka, gitara
Lefty Leppanen – gitara elektryczna, stalowa gitara „National”
Teemu Vuorela – perkusja
Seppo Nuolikoski – bas, wokal
Timo Roiko-Jokela – perkusja, cyfrowy sterownik perkusji MalletKAT

http://www.mickebjorklof.com/

Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All Stars

Na jedynym koncercie w Polsce usłyszymy Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All Stars with Anthony Geraci, Michelle Wilson and Darrell Nulisch!
„Nie ulega wątpliwości, iż Anthony Geraci urodził się by grać bluesa oraz improwizować tak doskonale, że opanował do perfekcji każdy styl w gatunku” Henry L. Carrigan, Jr.
Anthony Geraci – pianista, kompozytor, jeden z najbardziej wpływowych muzyków bluesowych XX wieku. Jest członkiem Sugar Ray & Bluetones oraz Ronnie Earl & the Broadcasters. Wielokrotnie nominowany do nagród Blues Music Awards i Grammy. Współpracował z wieloma muzycznymi legendami, takimi jak: Muddy Waters, Big Joe Turner, J.B. Hutto, Otis Rush, Jimmy Rogers, Big Mama Thornton i Chuck Berry.
W 2015 ukazał się album „Fifty Shades of Blue – Anthony Geraci”. Pod nazwą Boston All Stars, Anthony zaprosił do współpracy wielu czołowych muzyków, wśród których znaleźli się m.in. koledzy z zespołu Bluetones: Sugar Ray Norcia, ”Monster” Mike Welch, Michael „Mudcat” Ward, Neil Gouvin, ale także Toni Lynn Washington, Marty Richards, Darrell Nulisch, Michelle „Evil Gal” Willson. Album otrzymał w 2016 roku trzy nominacje Blues Music Award, w tym: Album Roku, Tradycyjny Album Roku, Piosenka Roku za utwór tytułowy oraz indywidualną nominację do prestiżowej Pinetop Perkins Piano Player of the Year from the Blues Music Awards/Blues Foundation Memphis, TN.

Darrell Nulisch to jeden z najlepszych wokalisów i harmonijkarzy soul i bluesa. Założyciel i członek działającej w latach 80. grupy Rockets Anson Funderburgh. W latach 90. rozpoczął solową karierę, wydając od tego czasu kilka albumów, na których można podziwiać zarówno jego niezwykłe umiejętności gry na harmonijce, jak i pełen pasji wokal.

Michelle „Evil Gal” Willson, pochodząca z okolic Bostonu, swing, jazz i jump blues wokalistka i kompozytorka, zaczęła śpiewać już jako nastolatka. Jej największymi inspiracjami są Dinah Washington, Ruth Brown, Sarah Vaughn, Tina Turner, Janis Joplin, Buddy Johnson, Ella Johnson i Big Joe Turner. Twórczość Michelle jest regularnie prezentowana w bluesowych audycjach radiowych i internetowych na całym świecie, a jej oryginalna muzyka została wykorzystana w serialu HBO „Mind of the Married Man”. Koncerty i nagrania Michelle otrzymały entuzjastyczne recenzje m.in. w „The Washington Post”, „The New York Times”, „The Boston Globe”, DownBeat, „The Japan Times”, „GQ”, JazzTimes, Living Blues i wielu innych.

Wokalista i harmonijkarz Sugar Ray Norcia prowadzi grupę Bluetones od chwili jej założenia, ale spędził również siedem lat w Roomful Of Blues. Grał także w oryginalnym składzie Ronniego Earla and the Broadcasters. Sugar Ray zdobył nominację Grammy (2014) za swoją pracę nad „Remembering Little Walter” (Blind Pig Records) i wygrał dwukrotnie Blues Music Awards za tę płytę.

Anthony Geraci – fortepian
Michelle Wilson – wokal
Darrell Nulisch – wokal, harmonijka
Sugar Ray Norcia – wokal, harmonijka
”Monster” Mike Welch – gitara
Michael „Mudcat” Ward – kontrabas, gitara bass
Neil Gouvin – perkusja

http://www.anthonygeraciblue.com/

http://www.sugarrayandthebluetones.com/