Peter Mante’s Gospel Project (USA/DE)

Grupa istnieje od 2002 roku, powstała w Nadrenii, w okolicach Düsseldorfu. Jej liderem jest Peter Mante, znakomity pianista, dyrygent i aranżer, absolwent Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn.

Peter posiada szczególne zdolności w jednoczeniu ludzi poprzez śpiew na chwałę Boga, jego zespół zaczynał od występów podczas nabożeństw kościelnych, ślubów i różnych uroczystości świeckich. Dziś Peter Mante’s Gospel Project znany jest publiczności całej niemal Europy, brał udział w największych galach muzycznych m.in. w Danii, Holandii, Francji, Luxemburgu i Niemczech. Nic dziwnego, bowiem koncerty Petera Mante i jego grupy charakteryzują się nie tylko doskonałym muzycznym przygotowaniem, ale także niesamowitą energią, która porywa słuchaczy.

Podstawowy skład grupy stanowi kwintet doświadczonych, pełnych pasji i nieprzeciętnie utalentowanych wokalistów, jednak – w zależności od potrzeb – bywa rozszerzany nawet do 20 osób. W Białymstoku, obok Petera Mante wystąpią: Collins Owusu, Daniel Aborach, Gloria Niozo, Venetia Giwa oraz Whitney Tawiah.